Norvég politológus: A Nyugat lassan kész beismerni a vereségét Ukrajnában
Glenn Diesen szerint vége a hosszú ideje tartó manipulációnak; a politikai és médiaelit kezd narratívát váltani, ahogy az ukrán proxyháború a végéhez közeledik.
Trump tisztázta, hogy elnökként engedni fogja, hogy Oroszország hegemón törekvései érvényesülhessenek Európában és a Közel-Keleten. A megválasztása azonnal a globális instabilitás hullámait vetné – sokkal rosszabbat, mint amit manapság látunk.
„Nem azt sugallom, hogy Donald Trumpot Putyin alkalmazná, habár a kampánymenedzsere, Paul Manafort, hosszú évekig a Putyin által támogatott volt ukrán elnöktől, Viktor Janukovicstól kapta a fizetését. Amellett érvelek, hogy Trump felfogása Amerika szerepéről a világban illeszkedik Oroszország geopolitikai érdekeihez, amellett hogy az ő amerikai demokráciára vonatkozó kritikája megegyezik a Kreml hasonló kritikájával, és hogy számos ideológiai és karakterisztikus hajlamon osztoznak Putyinnal, egyet kiemelve: a megszállottság azzal a fajta »erővel« amit gyakran a diktátorokhoz társítanak. Trump tisztázta, hogy elnökként engedni fogja, hogy Oroszország hegemón törekvései érvényesülhessenek Európában és a Közel-Keleten. A megválasztása azonnal a globális instabilitás hullámait vetné – sokkal rosszabbat, mint amit manapság látunk – ugyanis Amerika szövetségesei értik, hogy Trump valószínűleg megszüntetné az Egyesült Államok által kreált II. világháború utáni világrendet. Sok ilyen ország, úgy érezvén hogy magára hagyták, atomprogramok elindítására törekedne, ami egy fegyverkezési rémálomhoz vezetne.
Trump Putyin iránt érzett szimpátiája nem titok. Trump azt mondta, hogy »nagyon jól kijönne« Putyinnal és örömet is okozott neki, amikor kifejezte teljes körű érdektelenségét Ukrajna jövője iránt, aminek uralása egyébként egy kemény, putyinista irányelv. A Trump-mozgalom szintén egyetért Putyinnal abban, hogy az Egyesült Államok demokráciája végzetesen elromlott. Egy Trump-tanácsadó, Carter Page nemrég egy moszkvai közönségnek Amerikát »a demokratizálás, egyenlőtlenség, korrupció és rezsimcsere gyakran álszent fókuszával« vádolta.”